گزارش برگزاری مراسم های هفته ی بزرگداشت مقام معلم

برگزاری مسابقات فرهنگی  و ورزشی:

در این هفته مسابقات ورزشی مخصوص معلمان در محل سالن شهید چمران برگزار شد که مدرسه ی اقبال در آن شرکت داشت. لازم به ذکر است در این سری از  مسابقات تعداد ده تیم از آموزشگاه های شهرستان شرکت داشتند.

در همین راستا مسابقه ای با عنوان "روان  جاوید"  توسط آموزشگاه  اقبال و به  صورت اینترنتی با مراجعه به  وبلاگ مدرسه  ترتیب داده شد که افراد شرکت کننده شامل همه ی کارکنان آموزش و پرورش استثنایی استان یزد- به سوالات  تستی طرح شده از کتاب حق و باطل شهید مطهری(ره) پاسخ دادند و در پایان به سه نفر از عزیزان  برتر ، به قید قرعه جوایزی اهداء شد.

تقدیر از معلمان برگزیده و فعال:

در مراسمی ، از معلمان زحمت کش مدرسه با هدیه ای معنوی تقدیر شد.معلمان نیز درمورد مسائل مورد نظر خود و پیشنهاد های ارائه شده صحبت نمودند. مشروح سخنان معلمان در این جلسه به این شرح است :

جلسه با تلاوت قرآن کریم شروع سپس مدیر محترم  از زحمات دبیران تشکر وقدردانی نمود. در ادامه یکی از دبیران در مورد علت نام گذاری 12 اردیبهشت به عنوان روز معلم به ایراد مطلب پرداخت..

وی بیان داشت که شهید مطهری به علت تسلط به علم روز و روشنفکری به عنوان معلم چهاردهم معرفی شده است. در جهان هم روز معلم مطرح است که روز تولد معلم اول ( ارسطو) در مهر ماه می باشد این روز   به عنوان روز جهانی معلم معرفی شده است. اما شهید مطهری مطالب علمی ای که بیان می کند جهان شمول بوده و همه ی سنین را در بر می گیرد بنابر این خیلی ارزشمند و قابل احترام است.

وی در پایان به بررسی سوره ی قلم پرداخت.

از سوی مدیر عنوان شد که به بیان یک تجربه بپردازید که از سوی یکی از همکاران در مورد رابطه ی صمیمی بین همکاران و حفظ آن صحبت شد. در ادامه آقای زمان علی برزگر هم از همکاران و مدیر تشکر و قدر دانی کرد سپس پیشنهاد سفر بیشتر را مطرح نمود و به بیان یک تجربه شیرین ازدوران کاری پرداخت. که در آن دانش آموز محل تولد خود را بیمارستان فرخی معرفی کرد که باید اصلاح شود.

آ قای فاضل برزگر  هم از همکاران تشکر کرد و پیشنهاد داد که یک صندوق قرض الحسنه ایجاد شود. در ادامه در مورد میزان کارایی کار گاه و برنامه ی آینده صحبت  شد.

آقای شهبازی هم از مدیر و همکاران تشکر نمود و پیشنهاد داد که برنامه ی کار گاه منظم تر و بهتر شود ، چون کاری است مثمر ثمر بوده و برای آموزگاه و اداره فایده داشته و دارد.

در پایان ، به همکاران هدیه ای معنوی به رسم یاد بود اهداء شد.

تجلیل از پیشکسوتان آموزشگاه :

در جلسه ای به این منظور ، از معلمان پیشکسوت مدرسه آقایان شهبازی ، رجایی و فتوحی و.. .تجلیل شد.

دیدار با معلم بیمار

گروهی از همکاران ، برای عیادت از آقای قاسمی معلم مدرسه ی میلاد به منزل ایشان رفته و از وی عیادت کردند.

جلسه ی هم اندیشی پیرامون شخصیت شهید مطهری (ره).

در این جلسه که با حضور اولیای مدرسه برگزار شد ، یکی از معلمان پیرامون شخصیت علامه ی شهید مطهری (ره) صحبت هایی بیان داشت و در ادامه همکاران به بحث و تبادل نظر پیرامون مقام معلم و ارزش آن پرداختند.

 

 

 

/ 0 نظر / 19 بازدید